stopa

Stopa to podstawa


Z medycznego punktu widzenia stopa jest kompleksowym zespołem kostno-stawowym; rzeczywistym fundamentem równowagi naszego ciała, poddawanym sile mięśni mających rolę stabilizującą.

Autor: Gerard Blondel – Specjalista w dziedzinie Podologii Sportu – Francja

A co się dzieje, gdy zaczniemy systematycznie przeciążać mięśnie stopy?


Zmniejszy się ich elastyczność, co jest najczęstszą przyczyną bolesnego i uciążliwego zapalenia ścięgien, zwiększą się naprężenia w stawach skokowych, kolanowych, biodrowych i w kręgosłupie.

Czy warto stosować wkładki ortopedyczne?


Tak, płynie z tego wiele korzyści:

  • Stabilne ustawienie stopy tak, by oszczędzić jej wszelkich napięć
  • Umożliwienie lepszej regeneracji wydajności mięśni
  • W ruchu, dzięki indywidualnie kształtowanym wkładkom metodą termiczną, stabilne rozwinięcie kroku, a co za tym idzie zwiększenie prędkości.

Czy wiesz, że stosownie wkładek ortopedycznych pozwala na uniknięcie powtarzających się przeciążeń naruszających solidność tkanki mięśniowej oraz wyeliminowanie urazów i związanego z nimi bólu, co często jest powodem chwilowego lub stałego zaprzestania treningów sportowych.

Dla każdego trenera jasnym jest, że przerwa w treningu jest przyczyną zmniejszenia wytrzymałości ścięgien, chrząstek stawów i masy kostnej, a każdy powrót do aktywnego treningu jest zawsze bolesny.

Zapraszamy do naszego Centrum Zdrowej Stopy

Jeśli  masz problemy ze stopami, odczuwasz dyskomfort podczas treningu czy pracy lub po prostu chcesz dowiedzieć się jak zadbać o stopy,